تبلیغات
فروشگاه اینترنتی داریوش - از سندرم روده تحریک پذیر چیست

از سندرم روده تحریک پذیر چیست

نویسنده :مسعود هاشمی
تاریخ:پنجشنبه 15 شهریور 1397-06:59 ب.ظ

از سندرم روده تحریک پذیر چیست

،سندرم روده تحریک پذیر،سندرم روده تحریک پذیر و لاغری،سندرم روده تحریک پذیر در بارداری،سندرم روده تحریک پذیر و درمان،سندرم روده تحریک پذیر در کودکان،سندرم روده تحریک پذیر و درمان آن،سندرم روده تحریک پذیر و بارداری،سندرم روده تحریک پذیر معافیت سربازی،سندرم روده تحریک پذیر و روزه،سندرم روده تحریک پذیر نی نی سایت،سندروم روده تحریک پذیر در حاملگی،سندروم روده تحریک پذیر در بارداری،علائم سندرم روده تحریک پذیر در بارداری،درمان سندرم روده تحریک پذیر در بارداری،سندروم روده تحریک پذیر در دوران بارداری،سندرم روده تحریک پذیر در حاملگی،سندرم روده تحریک پذیر در دوران بارداری،درمان سندروم روده تحریک پذیر در بارداری،سندروم روده تحریك پذیر و درمان،سندروم روده تحریک پذیر و درمان،سندرم روده تحریک پذیر و راه درمان،سندرم روده تحریک پذیر درمان،سندرم روده تحریک پذیر درمان گیاهی،سندروم روده تحریک پذیر علایم و درمان،سندروم روده تحریک پذیر درمان گیاهی،سندروم روده تحریک پذیر درمان طب سنتی،سندروم روده تحریک پذیر در کودکان،سندرم روده تحریك پذیر در كودكان،سندروم روده تحریک پذیر در نوزادان،درمان سندرم روده تحریک پذیر در کودکان،علایم سندرم روده تحریک پذیر در کودکان،علائم سندرم روده تحریک پذیر در کودکان،درمان سندروم روده تحریک پذیر در کودکان،سندروم روده ی تحریک پذیر در کودکان،درمان گیاهی سندرم روده تحریک پذیر در کودکان،سندروم روده تحریک پذیر و درمان آن،علت سندرم روده تحریک پذیر و درمان آن،سندروم روده تحریک پذیر و بارداری،سندروم روده تحریک پذیر بارداری،سندرم روده تحریک پذیر و معافیت سربازی،سندروم روده تحریک پذیر و معافیت سربازی،سندروم روده تحریک پذیر و روزه گرفتن،سندرم روده تحریک پذیر روزه،سندروم روده تحریک پذیر روزه،سندروم روده تحریک پذیر و روزه داری،سندروم روده تحریک پذیر روزه داری،سندرم روده تحریک پذیر و روزه داری،سندروم روده تحریک پذیر نی نی سایت،درمان سندرم روده تحریک پذیر نی نی سایت

شایعترین علایم این بیماری شامل درد یا احساس ناراحتی در شكم شامل نفخ، اسهال و یا یبوست است.این بیماری بر روی روده بزرگ و همان قسمتهایی كه مدفوع را ذخیره می‌‌كنند موثر است .

IBS یک بیماری نیست بلكه یك اختلال در كاركرد روده است، در این بیماری روده به درستی كار نمی‌‌كند .

 

سندرم روده, اختلال در كاركرد روده

 

سندرم روده تحریک پذیر
سندرم روده تحریک پذیر با عنوان کولون اسپاتیک هم شناخته می شود که اختلال معمول و شایعی است . این بیماری که با درد مزمن شکمی و تغییرات در اجابت مزاج همراه است در
زنان شایع تر از مردان بوده و ماهیتی مزمن دارد . ده تا 15 درصد افراد در امریکای شمالی به این سندرم مبتلا هستند .

 

علایم سندرم روده تحریک پذیر
دردهای مزمن شکمی ، اسهال ، یبوست یا نفخ موجود در این بیماری ، کیفیت زندگی در این بیماران را تحت تأثیر قرار می دهد به گونه ای که غیبت از کار و کاهش کیفیت اجتماعی از عوارض مهم آن هستند .

 

در 90-80 % این بیماران ، مشکل روحی – روانی زمینه ای از قبیل اضطراب ، افسردگی ، وسواس و ... وجود دارد . برخی علائم غیر روده ای از قبیل سردرد ، کمر درد ، اختلال قاعدگی ، سرگیجه ، تهوع ، خستگی پذیری ، اختلال عملکرد جنسی و سوزش سر دل نیز در این بیماری وجود دارند که می توانند به موازات علائم روده ای ، وجود داشته باشند .

 

سندرم روده, اختلال در كاركرد روده

 

دلایل ابتلا به IBS
علت این بیماری نا مشخص است ولی عواملی همچون استرس ، حوادث دوران کودکی ، عفونت قبلی روده ای و تغییرات نوروترانسمیتری مغز در این بیماران مطرح شده است . در این بیماران نسبت به سایر افراد، اعصاب و عضلات جدار روده حساسیت بیشتری دارند. هنگامی‌ كه فردی غذا می‌خورد به صورت طبیعی عضلات جدار روده منقبض می‌شوند اما در این بیماران این انقباض بیش از حد انجام شده و یا تحریك بیش از حد اعصاب جدار روده باعث بروز اسهال و نفخ و علایم بیماری، اندكی پس از خوردن غذا می‌شود .

 

سندرم روده, اختلال در كاركرد روده

 

IBS : چه کسانی در معرض خطر هستند ؟
به گزارش سلامت نیوز،هرکسی احتمال ابتلا به سندرم روده تحریک پذیر را دارد اما به طور معمول این اختلال در زنان بیشتر از مردان شایع است .در کسانی که سابقه خانوادگی ابتلا به IBS وجود دارد احتمال بروز این اختلال بیشتر است . این بیماری در اواخر 20 سالگی بروز پیدا می کند. احتمال ابتلا افراد بعد از 50 سالگی به سندرم روده تحریک پذیر ، امری نادر است . IBS گاهی همراه با استرس یا افسردگی وجود دارد .

 

سندرم روده, اختلال در كاركرد روده

 

تشخیص سندرم روده تحریک پذیر
هیچ آزمایشی برای تشخیص این سندرم وجود ندارد .پزشکان معمولا از علایمی که بیمار گزارش می دهد ، بیماری را تشخیص می دهند .

 

سندرم روده, اختلال در كاركرد روده

 

IBS : آیا بر زندگی روزانه تاثیر می گذارد ؟
این سندرم زندگی روزانه را تحت خطر قرار نمی دهد . ممکن است گاهی به دلیل اسهال رفت و آمد افراد و سفر با مشکل روبرو شود .

 

سندرم روده, اختلال در كاركرد روده

 

IBS و استرس
استرس ها و تنش های روحی باعث بروز IBS نمی‌ شوند ولی كسانی كه دارای این بیماری هستند نسبت به استرس، حساس تر از دیگران هستند. اگر شما سندرم روده تحریك پذیر دارید، استرس می‌‌تواند علایم بیماری شما را بدتر كند .


اگر شما استرس خود را كاهش دهید می‌ توانید درد و علایم گوارشی خود را كاهش دهید .
شما می‌‌توانید روش های مختلف را برای كاهش استرس امتحان كنید . مدیتیشن، ورزش و هیپنوز ( نوعی آرامش عمیق ) از راههای كاستن از استرس هستند.

 

سندرم روده, اختلال در كاركرد روده

 

درمان : IBS و تغییر رژیم غذایی
غذاهای چرب، چیپس، لبنیات و بستنی، شكلات، الكل، غذاهای كافئین دار مانند قهوه می تواند باعث تشدیداین سندرم می شود. فیبرهای غذایی موجود در سبزیجات، نان، میوه‌جات، غلات، حبوبات، سیب درختی، هلو، هویج، كلم‌بروكلی، كلم، لوبیای قرمز، نخود، نان‌های سبوس دار و غلات سبوس دار است ممکن است باعث کاهش علایم بیماری شود . البته در مصرف فیبر‌های غذایی نباید زیاده روی كرد چون زیاده روی در مصرف این مواد به تنهایی می‌ تواند باعث اسهال و نفخ شوند .


برای كاهش علایم بیماری بهتر است وعده‌های غذایی خود را به صورت كم حجم و با تعداد زیاد بخورید و از خوردن غذای پر حجم بپرهیزید .

 

سندرم روده, اختلال در كاركرد روده

 

درمان روان شناختی سندرم روده تحریک پذیر
به گزارش سلامت نیوز درمانهای رفتاری ، سبب افزایش توانایی بیمار در مقابله با استرس می شود هرچند اثر آنها تاکنون نامشخص مانده است .
هیپنوتیزم ، بیوفیدبک و رواندرمانی ، سبب کاهش اضطراب ، تغییرات رفتاری مثبت ، افزایش مسئولیت پذیری بیمار و افزایش در گیر شدن بیمار در روند درمانی خود و در نتیجه کاهش درد در وی می شود .

 

سندرم روده, اختلال در كاركرد روده

 

درمان از طریق داروهای ضد افسردگی و اضطراب
داروهای ضد افسردگی می توانند علاوه بر اثرات خود بر روی خلق با اثر تسکینی در IBS مؤثر باشند و بدین لحاظ در دردهای نوروپاتیک هم مؤثر هستند. مکانیسم احتمالی در مورد اثرات ضد درد ضد افسردگی های سه حلقه ای (TCAs) و احتمالا مهار کننده های انتخابی باز جذب سروتونین (SSRIs) ، تسهیل در آزاد سازی اندورفین های اندوژن ، و مهار باز جذب نوراپینفرین است که منجر به تشدید عملکرد مهاری نورونهای پایین رونده شود.

 

داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای همچنین از طریق اثرات آنتی کولینرژیک سبب کاهش سرعت ترانزیت روده می شوند که این اثر می تواند سبب تسکین علائم در بیماران IBS با غلبه اسهال شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
http://receptizasvakog.com/page/44/
جمعه 6 اردیبهشت 1398 06:48 ق.ظ
素晴らしいスーパーコピーブランド専門通販店。スーパーコピーブランド時計?スーパーコピーブランド財布
https://www.sheetplantassociation.com
شنبه 31 فروردین 1398 12:26 ق.ظ
弊社は激安ブランドコピー 代引き店です,世界一流スーパーコピーブランドの品質保証 があります。
http://www.vistaprops.com/availability/retail
شنبه 31 فروردین 1398 12:25 ق.ظ
ブランドコピー時計,スーパーコピー,ロレックススーパーコピー,ウブロ スーパーコピー,ブランド時計 コピー
http://www.hksaustralia.com.au/products/cooling
شنبه 31 فروردین 1398 12:24 ق.ظ
スーパーコピー時計ブランド偽物N級品最
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo